Voorbeschouwing Bergentheim – Juventa ‘12

Zaterdag begint de 3e periode, het deel van de competitie waarin de prijzen worden verdeeld. De eerste wedstrijd van deze periode is tegen Juventa ’12 uit Wierden. In competitieverband is dit de vierde onderlinge confrontatie. In de vorige drie ontmoetingen werd in totaal 13 keer gescoord: 6 keer door Bergentheim en 7 keer door Juventa ’12. Bergentheim won echter 2 van de 3 wedstrijden. In de heenwedstrijd trok Bergentheim met 2-1 aan het langste eind, ondanks dat het bijna 45 minuten met 10 man speelde. Desondanks wist het team uit een vrije trap alsnog de 1-2 te maken.

Juventa ‘12 beleeft een seizoen met een groot verschil tussen uit- en thuiswedstrijden. Thuis werden slechts 4 punten gepakt, terwijl in uitwedstrijden al 14 punten werden behaald. Je zou bijna kunnen spreken van een uitvoordeel. Juventa ‘12 behoort samen met DVC tot de meest scorende ploegen in deze competitie, met in totaal 35 doelpunten. Waar Juventa de punten hard nodig heeft om uit de onderste regionen te blijven, heeft Bergentheim ze nodig om de druk op koploper Dedemsvaart te houden.

Voor Bergentheim is het zaak zich niet te laten bedriegen door de stand op de ranglijst. Het team moet proberen weer in de flow van de eerste periode te komen. Recent stond er een citaat van Michael Jordan in de krant: “The harder you work, the luckier you get.” Hoe harder je als team blijft werken, hoe groter de kans dat het geluk jouw kant opvalt. Niet te bewijzen, maar de praktijk wijst het vaak uit. Een mooie gedachte om mee te nemen naar de wedstrijd van aanstaande zaterdag.

Om 14:30 uur zal scheidsrechter Ten Voorde het beginsignaal geven. Zoals altijd weten we rond 16:20 uur wat het resultaat is.